Spillutnevnte 2020-nominerte: beste esportspiller, Årets spill, mer

De nominerte til The Game Awards 2020 er avslørt, med suksestitler som The Last of Us II og Hades i løp, og esporterer personligheter som Ian & ldquo; Crimsix & rdquo; Porter og Anthony & ldquo; Shotzzy & rdquo; Cuevas-Castro kjemper om kronen - men hvem kommer på toppen?


lepper med lipgloss

Game Awards er satt til live 10. desember med en digital stream som vil feire og ære 2020 & rsquo; s beste titler, skapere og esports-personligheter. Over 95 personer ble nominert i år, noe som gjør det til det største showet i arrangementets historie.

18. november ble de nominerte til en pris avslørt, og kunngjøringen er full av overraskelser. Fra Sonys fan-favoritt Ghost of Tsushima til Nintendo Animal Crossing, her er den fullstendige listen over nominasjoner for årets seremoni.

Game Awards 2020-nominerte

årets spillutdelingsspill 2020

Årets spill

  • Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
  • DOOM Eternal (id Software / Bethesda)
  • Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
  • Ghost of Tsushima (Sucker Punch / SIE)
  • Hades (Supergiant Games)
  • The Last of Us Part II (Naughty Dog / SIE)

Beste spillretning

  • Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
  • Ghost of Tsushima (Sucker Punch / SIE)
  • Hades (Supergiant Games)
  • Halveringstid: Alyx (ventil)
  • The Last of Us Part II (Naughty Dog / SIE)

Beste fortelling

  • 13 Sentinels: Aegis Rim (George Kamitani)
  • Final Fantasy VII Remake (Kazushige Nojima, Motomu Toriyama, Hiroki Iwaki, Sachie Hirano)
  • Ghost of Tsushima (Ian Ryan, Liz Albl, Patrick Downs, Jordan Lemos)
  • Hades (Greg Kasavin)
  • The Last of Us Part II (Neil Druckmann, Halley Gross)

Beste kunstretning

  • Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
  • Ghost of Tsushima (Sucker Punch / SIE)
  • Hades (Supergiant Games)
  • Ori and the Wisps (Moon Studios / Xbox Game Studios)
  • The Last of Us Part II (Naughty Dog / SIE)
  • Les mer: Hva du kan forvente fra Pokemon Go & # 39; s Community Day

Beste partitur og musikk

  • DOOM Eternal (Mick Gordon)
  • Final Fantasy VII Remake (Nobuo Uematsu, Masahi Hamauzu, Mitsuto Suzuki)
  • Hades (Darren Korb)
  • Ori og Wisps vilje (Gareth Coker)
  • The Last of Us Part II (Gustavo Santaolala, Mac Who)

Beste lyddesign

  • DOOM Eternal (id Software / Bethesda)
  • Halveringstid: Alyx (ventil)
  • Ghost of Tsushima (Sucker Punch / SIE)
  • Resident Evil 3 (Capcom)
  • The Last of Us Part 2 (Naughty Dog / SIE)

Best ytelse

  • Ashley Johnson som Ellie, The Last of Us Part II
  • Laura Bailey som Abby, The Last of Us Part II
  • Daisuke Tsuji som Jin Sakai, Ghost of Tsushima
  • Logan Cunningham som Hades, Hades
  • Nadji Jeter som Miles Morales, Marvels Spider-Man: Miles Morales

Spill for Impact

  • Hvis funnet & hellip; (DREAMFELL / Annapurna)
  • Kentucky Route Zero: TV Edition (Cardboad Computer / Annapurna)
  • Spiritfarer (Thunder Lotus Games)
  • Tel Me Why (Dontnod Entertainment / Xbox Game Studios)
  • Through the Darkest of Times (Paintbucket Games)

Beste pågående

  • Apex Legends (Respawn / EA)
  • Destiny 2 (Bungie)
  • Call of Duty Warzone (Infinity Ward / Activision)
  • Fortnite (Episke spill)
  • No Man & rsquo; s Sky (Hello Games)

Beste indie

  • Carrion (Phobia Game Studio)
  • Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
  • Hades (Supergiant Games)
  • Spelunky 2 (Mossmouth)
  • Spiritfarer (Thunder Lotus Games)

Beste mobil, presentert av LG WING, drevet av Qualcomm Snapdragon

  • Among Us (InnerSloth)
  • Call of Duty Mobile (TiMi Studios / Activision)
  • Genshin Impact (miHoYo)
  • Legends of Runeterra (Riot Games)
  • Pokémon Café Mix (Genius Sonority)

Beste fellesskapsstøtte

  • Apex Legends (Respawn / EA)
  • Destiny 2 (Bungie)
  • Fall Guys (Mediatonic / Devolver)
  • Fortnite (Episke spill)
  • No Man & rsquo; s Sky (Hello Games)
  • Valorant (Riot Games)
  • Les mer: Beste fordeler å kjøpe i Black Ops Cold War Zombies

Innovasjon i tilgjengelighet

  • Assassin & rsquo; s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Jordet (Obsidian / Xbox Game Studios)
  • HyperDot (Tribe Games)
  • The Last of Us Part II (Naughty Dog / SIE)
  • Watch Dogs Legion (Ubisoft Toronto / Ubisoft)

Beste VR / AR

  • Dreams (Media Molecule / SIE)
  • Halveringstid: Alyx (ventil)
  • MARVEL & rsquo; s Iron Man VR (Camoflaj / SIE)
  • STAR WARS: Squadrons (Motive Studios / EA)
  • The Walking Dead: Saints & Sinners (Skydance Interactive)

Beste action

  • DOOM Eternal (id Software / Bethesda)
  • Hades (Supergiant Games)
  • Halveringstid: Alyx (ventil)
  • Nioh 2 (Team Ninja)
  • Streets of Rage 4 (DotEmu)

Beste action / eventyr

  • Assassin & rsquo; s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
  • Ghost of Tsushima (Sucker Punch / SIE)
  • MARVEL & rsquo; s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games / SIE)
  • Ori and the Wisps (Moon Studios / Xbox Game Studios)
  • Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn / EA)
  • The Last of Us Part II (Naughty Dog / SIE)

Beste rollespill

  • Final Fantasy VII Remake (Square Enix)
  • Genshin Impact (miHoYo)
  • Persona 5 Royal (Atlus, P Studios)
  • Wasteland 3 (inXile Entertainment / Koch)
  • Yakuza: Like a Dragon (Ryu Ga Gotoku Studio / Sega)

Beste slåssing

  • Granblue Fantasy: Versus (Arc System Works / Cygames)
  • Mortal Kombat 11 / Ultimate (NetherRealm Studios / WB Games)
  • Street Fighter V: Champion Edition (Dimps / Capcom)
  • One Punch Man: A Hero Nobody Knows (Spike Chunsoft / Bandai-Namco)
  • UNDER NATT IN-BIRTH Exe: Late [cl-r] (French Bread / Arc System Works)

Beste familie

  • Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
  • Crash Bandicoot 4: Det handler om tid (leker for Bob / Activision)
  • Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
  • Mario Kart Live: Home Circuit (Velan Studios / Nintendo)
  • Minecraft Dungeons (Mojang / Double Eleven / Xbox Game Studios)
  • Paper Mario: The Origami King (Intelligent Systems / Nintendo)

Beste sim / strategi

  • Crusader Kings III (Paradox Development Studio / Paradox)
  • Desperados III (Mimimi Games / THQN)
  • Gears Tactics (Splash Damage / The Coalition / Xbox Game Studios)
  • Microsoft Flight Simulator (Asobo / Xbox Game Studios)
  • XCOM: Chimera Squad (Firaxis / 2K)

Beste sport / racing

  • Dirt 5 (Codemasters Cheshire / Codemasters)
  • F1 2020 (Codemasters Birmingham / Codemasters)
  • FIFA 21 (EA Vancouver / EA Sports)
  • NBA 2K21 (Visual Concepts / 2K)
  • Tony Hawk & rsquo; s Pro Skater 1 + 2 (Vicarious Visions / Activision)

Beste flerspiller

  • Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
  • Among Us (InnerSloth)
  • Call of Duty: Warzone (Infinity Ward / Raven / Activision)
  • Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
  • Valorant (Riot Games)

Beste debutspill

  • Carrion (Phobia Game Studio / Devolver)
  • Mortal Shell (Cold Symmetry / Playstack)
  • Raji: An Ancient Epic (Nodding Heads Games)
  • Röki (Polygon Treehouse / CI Games)
  • Fasmofobi (kinetiske spill)

Årets skaper av innhold, presentert av Adobe

  • Alanah Pearce
  • NickMercs
  • TimtheTatman
  • Jay Ann Lopez
  • Valkyrae

Beste sportsspill

  • Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward / Raven / Activision)
  • Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
  • Fortnite (Episke spill)
  • League of Legends (Riot Games)
  • Valorant (Riot Games)

Beste sportsutøver

  • Ian & ldquo; Crimsix & rdquo; Porter / Call of Duty
  • Heo & ldquo; Showmaker & rdquo; Su / League of Legends
  • Kim & Canyon; Canyon & rdquo; Geon-bu / League of Legends
  • Anthony & ldquo; Shotzzy & rdquo; Cuevas-Castro / Call of Duty
  • Matthieu & ldquo; ZywOo & rdquo; Herbaut / CS: GO

Beste idrettslag

  • DAMWON Gaming / League of Legends
  • Dallas Empire / Call of Duty
  • San Francisco Shock / Overwatch League
  • G2 Esports / League of Legends
  • Team Secret / DOTA2
  • Les mer: Assassin's Creed Valhalla guide: Hvordan løse alle Hordafylke-mysterier

Beste sportsbegivenhet

  • BLAST Premier: Spring E2020 European Finals (CS: GO)
  • Call of Duty League Championship 2020
  • IEM Katowice 2020 (CS: GO)
  • League of Legends World Championship 2020
  • Overwatch League Grand Finals 2020

Beste sportsvert

  • Eefje & ldquo; Sjokz & rdquo; depoortere
  • Alex & ldquo; Maskin & rdquo; Richardson
  • Alex & ldquo; Goldenboy & rdquo; Mendez
  • James & ldquo; Dash & rdquo; Patterson
  • Jorien & ldquo; Sheever & rdquo; Van der Heijden